Home page > Aktuality > Soutěž Průzkumných hlídek 2021 - informace pro sledující i média

Soutěž Průzkumných hlídek 2021 - informace pro sledující i média

Ve dnech 23. až 27. srpna 2021 bude v prostoru vojenského újezdu Libavá probíhat již devátý ročník celoarmádní Soutěže průzkumných hlídek. Soutěž organizuje 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka. Letošního ročníku se zúčastní i dva soutěžní týmy ze slovenského praporu ISTAR z Prešova a dva pozorovatelé z britského průzkumného praporu Household Cavalry Regiment z Bulfordu.

Hlavním cílem soutěže je prověřit schopnosti příslušníků průzkumných jednotek bojového, hloubkového, dělostřeleckého, chemického a ženijního průzkumu při plnění bojového úkolu, a dále jejich fyzickou připravenost, psychickou odolnost, a sladěnost týmů.

Letošní námět soutěže odkazuje na drsnou válečnou realitu Protektorátu Čechy a Morava. Jednotlivé týmy ponesou historické názvy para výsadků uskutečněných na okleštěná území naší země v období 1941-45. První část soutěže simuluje výcvik československých dobrovolníků v Anglii, kteří prošli výcvikovými základnami v severozápadním Skotsku. Druhá část bude připomínat zasazení do protektorátního Československa. Na závodníky čeká náročný denní i noční sedmi etapový závod a třiadvacet disciplín, které na sebe vzájemně navazují. Po celou dobu soutěže se hlídky přesouvají s organickými zbraněmi a materiálem osobního použití.

Soutěže průzkumných hlídek se zúčastní osmnáct družstev. Kromě dvou týmů ze Slovenska a družstev pořádajícího útvaru se do náročného klání zapojí i čtyřčlenné hlídky 41. mpr Žatec, 42.mpr Tábor, 44. lmopr Jindřichův Hradec, 71. mpr Hranice, 72. mpr Přáslavice, 74. mpr Bučovice, 13.dp Jince, 31. pRCHBO Liberec, 43.vp Chrudim a nová průzkumná krev armády, družstvo studentů průzkumného směru Univerzity obrany Brno.

Informace pro sdělovací prostředky:

Čtvrtek 26. srpna 2021 od 9.00 hodin - FOTOTERMÍN;

Sraz novinářů do 8.45 hodin před budovou Posádkového domu armády Libavá

Na akci je vyžadována akreditace, která musí obsahovat tyto údaje: jméno, redakce, číslo občanského průkazu, typ a RZ vozidla. Své žádosti posílejte do čtvrtku 19. srpna 2021 do 10.00 hodin na e-mail: pravdam@army.cz. K dodržení hygienických opatření je pro vstup do vojenského areálu vyžadován doklad o bezinfekčnosti.

Kontaktní osoby: nadpraporčík Michal Pravda, vrchní praporčík 53. pluku průzkumu a elektronického boje, tel.: 607 563 092, e-mail: pravdam@army.cz.

Odkazy:

www.102pzpr.cz
www.facebook.com/102pzpr
www.instagram.com/102pzpr
www.youtube.com/102průzkumnýpraporgenerálakarlapalečka

Nahoru